Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych a kryzys

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych a kryzys gospodarczy

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych przyjął nowe znaczenie wobec kryzysu gospodarczego. Coraz więcej osób jest zainteresowanych korzystaniem z ZFŚS, ze względu na pogarszającą się sytuację na rynku pracy oraz rosnące ceny towarów i usług.

Pomoc dla pracowników

🔵Pracodawca ma wspaniałą możliwość pomagania pracownikom i emerytom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, ale nie zawsze to robi. Często środki ZFŚS rozdysponowywane są z pominięciem przepisów ustawy co:
✅ naraża pracodawcę na różnego rodzaju sankcje i kary finansowe
⚪ naraża pracowników na składki do ZUS (wstecz z odsetkami)
✅ sprawia, że pieniądze trafiają do ludzi zamożnych, a nie do tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia,

🔴Zdarza się, że pracodawca nieprawidłowo bada sytuację socjalną, albo rozdziela środki po równo, lub stosuje pozorne zróżnicowanie, (co sprowadza się w sumie do tego samego, co rozdawanie po równo), przez co naraża siebie i pracowników na nieprzyjemne konsekwencje finansowe.

⭐️Często pracodawca traktuje ZFŚS jak niechcianą konieczność, a mógłby tak ułożyć sobie sprawy ZFŚS, aby praca w tym zakresie była łatwa i przyjemna, pracownicy zadowoleni, a w dodatku ZFŚS spełniał swoją rolę, do której został powołany – czyli pomoc osobom w trudnych sytuacjach oraz działalność kulturalno-oświatowa.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych – Szkolenie

🔴Nie jest łatwo ułożyć sprawy ZFŚS, aby wszystko działało jak należy, ale można to zrobić. Pierwszym krokiem może być moje szkolenie online z ogólnego zakresu ZFŚS, gdzie wyjaśniam:
✅ czym jest ZFŚS,
⚪ jaką pełni rolę,
✅ jak badać sytuację socjalną (na przykładach),
⚪ jaki wpływ ma 500 plus
✅ na co zwrócić największą uwagę, aby fundusz działał prawidłowo,
⚪jakie nowe obowiązki ma pracodawca w zakresie ZFŚS i jak je realizować, aby nie narazić się na kary grzywny (płacone z własnej kieszeni przez pracodawcę i inne osoby odpowiedzialne w imieniu pracodawcy za wykonywanie przepisów ustawy o ZFŚS),

Otrzymujesz:

✅ konkretną wiedzę,
⚪przykładowy wzór regulaminu (w tym dodatkowe zapisy dla placówek oświatowych),
✅wzory wniosków i oświadczenia o sytuacji socjalnej, wraz z klauzulami RODO,
⚪ materiały szkoleniowe (w formie książkowej zawierające 78 stron), dodatkowo wzory dokumentów w formie do edycji, abyś nie musiał ich przepisywać,
✅certyfikat.

⭐️Więcej informacji oraz wideo fragmentu szkolenia znajdziesz tutaj:

www.aserto.edu.pl//zfss

🔴Jeśli wpis Ci się podobał i uważasz, że wnosi wartość, polub i udostępnij, aby i inni mogli z niego skorzystać 🙂

A jeśli moje szkolenia podobają Ci się, to tym bardziej polub i udostępnij oraz daj znać w komentarzu, co najbardziej lubisz w moich szkoleniach, abym wiedziała czego nie zmieniać 😊

z pozdrowieniami,

#zfśs #funduszsocjalny #fundusz #socjalny #wczasypodgruszą #szkoła #wniosek #aserto #warsztaty #joannarobak #joannakrystynarobak

Akademia ZFŚS

ZFŚS Joanna Krystyna Robak

Ekonomista. Ekspert z zakresu zakładowego funduszu świadczeń socjalnych oraz kadr i płac. Od 1997r. do 2013r. pracownik urzędu gminy oraz główny księgowy jednostek budżetowych. W latach 2013 – 2015 pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wydziale Realizacji Dochodów. Równolegle z pracą w ww. jednostkach od 2010r. do 2017r. manager i dyrektor nowosądeckiej filii znanej ogólnopolskiej sieci szkół. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Od 2009r. uznany i ceniony przez uczestników szkoleń trener z zakresu ekonomii, prowadzenia firmy, księgowości, kadr i płac, a głównie z zakresu ZFŚS. Posiada 24-letnie doświadczenie w pracy z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych w jednostkach budżetowych, w tym w szkołach. Certyfikowany trener i egzaminator wg Standardów Jakości VCC z zakresu kadr i płac.

Autor wielu publikacji z zakresu ZFŚS oraz książki: Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych a komisja socjalna i związki zawodowe. Czy można utworzyć komisję socjalną? Rozwiązania praktyczne z omówieniem” oraz książki „Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych Zasady przyznawania wybranych świadczeń i opodatkowanie”, jak również e-booka: „„5 groźnych błędów w regulaminie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, które kosztują. Na przykładach z życia jednostek budżetowych, w tym placówek oświatowych„.

Autor kompleksowego Kursu z ZFŚS oraz ZFSSletterajedynego w Polsce, specjalistycznego newslettera dedykowanego w całości sprawom ZFŚS dostępnego na www.zfssedukacja.pl.

Praktyk.

Niniejsza publikacja została przygotowana z zachowaniem najwyższej staranności oraz z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia praktycznego jej autora. Podane w niej informacje, zaproponowane rozwiązania i wskazówki dotyczą sytuacji typowych. Wskazane propozycje mogą wymagać dodatkowych konsultacji, w celu dostosowania do wewnętrznej sytuacji w zakładzie pracy. Opublikowane rozwiązania nie mogą być traktowane jako oficjalne stanowisko organów i urzędów państwowych. W związku z powyższym autor oraz wydawca nie ponosi odpowiedzialności prawnej za zastosowanie zawartych w niniejszej publikacji wskazówek, przykładów i informacji do indywidualnych, nietypowych przypadków. Informacje zawarte w niniejszej publikacji nie mają charakteru porady czy opinii prawnej. Wszelkie materiały zawarte w niniejszej publikacji mają charakter wyłącznie popularyzacyjno-informacyjny.